Moudré rozhodování
Ušetřete za volání

Zjistěte, jakou můžete získat slevu na Váš mobilní tarif!

+420

Mám zájem o sjednání tarifu s garancí 100% bezvadné služby, právního servisu a finančních záruk.

Na tomto telefonním čísle mne kontaktujte pro konzultaci tarifu se specialistou.

Nejzásadnější mobilní telefony všech dob

18.1.2017

Mobilní telefony si ušly dlouhou cestu. Připomeňte si ty nejzásadnější kousky!

Nejzásadnější mobilní telefony všech dob

Historie mobilních telefonů je velmi rozmanitá, a tak není nouze o neustálé objevování různých TOP zařízení, od těch nejhorších, nejhezčích, nejvybavenějších i nejpodivnějších.

Najít nejúspěšnější mobilní telefon je prakticky nemožné. Preference zákazníků se různí dle potřeb, a tak právě slovo „nejúspěšnější“ nemusí nutně znamenat nejvybavenější high-end mobilní technologii. Stále se můžeme setkat s lidmi, pro které je důležité pouze to, aby z mobilu volali a posílali SMSky – logicky by tak pro ně byl například nejnovější iPhone 7 spíše překážkou v pohodlném užívání.

I přesto můžeme v historii objevit několik „mobilních králů“, kteří ovládli tehdejší trh a vlastnit takový telefon znamenalo prestiž a obdivné pokyvování hlavou každého, komu byl představen. Jejich doba už dávno pominula, jejich vliv nikoliv.

 

Motorola StarTAC

Revoluční design představil světu první „véčko“. Motorola se při návrhu konstrukce inspirovala komunikátorem ze seriálu Star Trek a to, co vypadalo jako budoucnost, mohli najednou nosit lidé po kapsách už v roce 1996. StarTAC zaznamenal obrovský úspěch v prodeji. I přes tehdy velmi vysokou zaváděcí cenu 1000 dolarů se jich prodalo do roku 2000 přes 60 milionů kusů a některé z nich jsou stále používány. Jeho popularita byla tak velká, že se objevil i v několika filmech, například Jackie Brown nebo 8mm. V roce 2005 jej časopis PC World jmenoval 6. nejlepším zařízením za posledních 50 let.

 

Nokia 3310

Pravděpodobně nejslavnější mobilní telefon všech dob se stal hitem ihned po uvedení na trh v roce 2000 a v podstatě definoval trh. 3310 nebyla nijak „nabušená“, ve skutečnosti to byl low-end, avšak právě do této cenové kategorie se finským vývojářům podařilo vměstnat tolik funkcí, že se z ní stal hit. Vibrační vyzvánění, obrázky na displej, populární hry, extrémně odolnou konstrukci, stopky, kalkulačku, připomínky, skladatele vlastních vyzvánění, nepřekonatelnou výdrž baterie a možnost nechat si  vyzvánění, spořiče obrazovky a tapety poslat - to vše bylo pro danou cenovou kategorii revoluční. Dokonce nabídla možnost psát třikrát delší SMS zprávy, než bylo do té doby běžné. A populární bylo rovněž hlasové vytáčení až na 8 čísel. Nokia 3310 se stala pojmem a dodnes je možné vidět ji na stolech, ať už z recese, nebo jednoduše díky její všestrannosti. Internet se jen hemží vtipy o 3310 a jisté je, že zůstane navěky pojmem v mobilní historii.

 

Komunikátory BlackBerry

U BlackBerry nerozhoduje model. Úspěch si tento kanadský výrobce vydobyl díky velmi specifickému zacílení – podnikatelé a manažeři. Dříve než svět zaplavila tsunami smartphonů byly komunikátory BlackBerry jediným skutečným řešením pro ty, kteří potřebovali neustále přístup na internet a e-mail. BlackBerry totiž uživatelům nabídlo malou kancelář přímo do jejich kapsy a usnadnila tak práci s dokumenty a zprávami s obrazovými přílohami. Na konci milénia byla tato zařízení tak populární, že se jim začalo přezdívat CrackBerry kvůli závislosti, kterou u svých byznys uživatelů způsobovala. Éra BlackBerry skončila po uvedení iPhonu, dodnes se však jejich konstrukci s QWERTY/Z klávesnicí nemůže rovnat žádný konkurent. V současnosti zažívá „ostružina“ určitý návrat popularity díky modelům se systémem Android. Svoji klientelu si dozajista udrží.

 

Motorola Razr

Žiletka, jak se Razru přezdívalo, byla výjimečná v mnoha ohledech. Její design dosahoval takřka uměleckého směru, její konstrukce byla z hliníku a leptaná jednolitá klávesnice se proslavila díky své pohodlnosti. Tato legenda od amerického výrobce se stala synonymem pro krásu, štíhlost (tloušťka pouhých 53 mm) a eleganci, a navíc ukázala, že véčko nemusí být pouze ženská záležitost. O konektivitu se konečně postaral USB port, a až do roku 2007 vládla Motorola Razr na mobilním trhu. Telefon se rovněž proslavil desítkami svých verzí – od klasického modelu V3 přes zlatou edici ve spolupráci s Dolce & Gabbana až po červenou verzi, z jejíhož prodeje šla část peněz na boj proti HIV v Africe. Řada Razr se na konci roku 2011 vrátila ve verzi s operačním systémem Android.

 

iPhone

První iPhone odstartoval éru smartphonů tak, jak je známe – dotykový mobil a spousta funkcí, stažitelných aplikací a možnosti přizpůsobení. Steve Jobs se snažil zkombinovat mp3 přehrávač a telefon již dříve ve spolupráci s Motorolou. Telefon Motorola Rokr s přístupem k iTunes však nebyla přesně to, co Jobs očekával, přestože jistý komerční úspěch zaznamenal. První iPhone, tedy tehdy zamýšlený hybrid telefonu a přehrávače, byl uveden do prodeje v roce 2007 a okamžitě vzbudil zájem napříč celým světem. Na tehdejší dobu přinesl iPhone velkou 3,5“ obrazovku, propracovaný přehrávač vycházející z iPodu, pořádaly se půlnoční prodeje, mánie doslova hýbala novinovými titulky. Přestože se jednalo o telefon s kvantem nedostatků, byly to právě funkce a především obchod s aplikacemi, které vystřelily iPhone na špičku zájmu o mobilní telefony. Fundament smartphonu tak, jak jej přinesl iPhone, ostatně trvá dodnes.

 

Další články


Dokázali jsme to! Jsme největším distributorem mobilních tarifů v ČR.

Akční nabídky

Vložte Vaše číslo zde a naši specialisté na neveřejné nabídky
Vás budou kontaktovat.

+420

Děkujeme! Naši specialisté Vás budou kontaktovat nejpozději následující pracovní den.

Napsali o nás
Partneři
Zákaznická podpora

800 880 898

Zákaznická podpora

PO - PÁ
8:00 - 21:00
SO
10:00 - 18:00
Není něco v pořádku? 100% zákaznická garance