Moudré rozhodování

Jak na mobilní tarif v zahraničí?

Roaming
  • Ihned porovnejte aktuální nabídky všech operátorů.
  • Vyberte nejvýhodnější nabídku přímo pro Vás.
  • Zdarma Vám pomůžeme s přechodem k novému dodavateli.
Srovnat ceny tarifů Průměrná úspora zákazníka
3 600 Kč za rok

Jako roaming se označuje poskytování telekomunikačních služeb v jiné zemi, než ve které máte sjednán mobilní tarif či používáte přeplacené služby telefonních operátorů. Zjednodušeně řečeno jde o možnost používat mobilní telefon (volat, používat SMS datové služby) v zahraničí, aniž byste museli do telefonu vkládat jinou SIM kartu. V praxi vše probíhá tak, že při překročení hranic se váš mobilní telefon automaticky přihlásí do sítě zahraničního operátora, jehož služby budete v daném regionu využívat.

Kolik stojí hovory a SMS v zahraničí?

Zatímco dříve bylo využívání hlasových a hlavně datových služeb v zahraničí poměrně drahé, díky nové evropské legislativě, je roaming v současnosti daleko levnější než dříve a ceny volání i SMS do zahraničí se snižují..

Od 30. 4. 2016 by měly být ceny minuty hovoru v zemích EU stejné jako tuzemské + maximálně 0,05 EUR a ceny 1 SMS rovněž stejná jako v tuzemsku + maximálně 0,02 EUR. Od roku 2017 pak přirážky za roaming v Evropě zmizí úplně.

Ceny volání, SMS a dat při roamingu v EU platné od 30.4.2016
Odchozí hovory / minuta Sazby stejné jako vnitrostátní + do 0,05 EUR
Příchozí hovory / minuta Sazby stejné jako vnitrostátní + do 0,01 EUR
Odchozí zprávy / 1 SMS Sazby stejné jako vnitrostátní + do 0,02 EUR
Internet / 1 MB stažených dat Sazby stejné jako vnitrostátní + do 0,05 EUR

Roaming ve světě?

Zatímco v EU je díky legislativním krokům Evropské komise roaming pozvolna ústupu, jeho doménou stále zůstává volání mimo Evropu. To vás samozřejmě vyjde dráž a záleží při tom na zemi, ze které voláte. telefonní operátoři země rozdělují do tří zón. V zóně 1 je Evropská unie, v zóně 2 třeba USA, Rusko nebo Čína a v zóně 3 najdete například další státy východní Asie, Jižní Ameriku a africké státy. Roaming v zóně 3 je samozřejmě nejdražší a je třeba počítat s cenami ve více desítkách korun za minutu hovoru a několika stovkami ze přenesený MB dat.

Jak roaming aktivovat?

Zda máte či nemáte aktivovaný roaming záleží hlavně na vašem tarifu. Informace můžete zjistit většinou na klientských stránkách operátorů nebo na telefonické infolince. Zde se také dá provést případná aktivace roamingu.

Jiná situace je ale v oblasti datových přenosů. Výrobci telefonů dobře vědí, že stahovat a nahrávat data přes roaming může být velmi drahé. Chytré telefony proto umožňují datovou komunikaci při roamingu automaticky vypnout. Při cestě do zahraničí tak nemusíte mít strach, že telefon bude za drahé peníze stahovat vaše emaily, či data ze sociálních sítí, pokud to výslovně nechcete.

Doporučujeme

U vybraných tarifů S Námi od T-Mobile můžete volat do zahraničí a používat roaming v rámci vašich běžných volných minut. Porovnejte všechny varianty v naší kalkulačce tarifů!Dokázali jsme to! Jsme největším distributorem mobilních tarifů v ČR.

Akční nabídky

Vložte Vaše číslo zde a naši specialisté na neveřejné nabídky
Vás budou kontaktovat.

+420

Děkujeme! Naši specialisté Vás budou kontaktovat nejpozději následující pracovní den.

Napsali o nás
Partneři
Zákaznická podpora

800 880 898

Zákaznická podpora

PO - PÁ
8:00 - 21:00
SO
10:00 - 18:00
Není něco v pořádku? 100% zákaznická garance