Moudré rozhodování

Roaming

Poskytování telekomunikačních služeb v jiné zemi, než ve které vás zákazník sjednán mobilní tarif či předplacené služby. Zjednodušeně řečeno jde o možnost používat mobilní telefon v plném či nějak omezeném rozsahu v zahraničí, aniž by bylo nutné v telefonu měnit SIM kartu. V praxi vše probíhá tak, že zhruba při překročení hranic se váš mobilní telefon přihlásí do sítě zahraničního operátora, jehož služby budete v daném regionu využívat.

Ceny roamingu se díky nařízením Evropské unie snižují. Zatímco dříve bylo využívání hlasových a hlavně datových služeb v zahraničí poměrně drahé, díky nové evropské legislativě je roaming v současnosti daleko levnější než dříve.

Od 30. 4. 2016 by měly být ceny minuty hovoru v zahraničí stejné jako tuzemské + maximálně 0,05 EUR a ceny 1 SMS rovněž stejná jako v tuzemsku + maximálně 0,02 EUR. Od roku 2017 pak přirážky za roaming zmizí úplně. Teoreticky tak při krátkodobém pobytu v zahraničí nebude nutné pro zajištění levného volání využívat SIM kartu některého z místních operátorů.

Přečtěte si také článek: Evropská unie schválila zrušení roaminguNeveřejné nabídky mobilních tarifů

Akční nabídky

Vložte Vaše číslo zde a naši specialisté na neveřejné nabídky
Vás budou kontaktovat.

+420

Děkujeme! Naši specialisté Vás budou kontaktovat nejpozději následující pracovní den.

Napsali o nás
Partneři
Zákaznická podpora

800 880 898

Zákaznická podpora

PO - PÁ
9:00 - 19:00
Není něco v pořádku? 100% zákaznická garance