Moudré rozhodování
Ušetřete za volání

Zjistěte, jakou můžete získat slevu na Váš mobilní tarif!

+420

Mám zájem o sjednání tarifu s garancí 100% bezvadné služby, právního servisu a finančních záruk.

Na tomto telefonním čísle mne kontaktujte pro konzultaci tarifu se specialistou.

Jak topit elektřinou levněji?

30.11.2018

Noční proud už dávno neexistuje. U svého distributora ale můžete požádat o přidělení dvoutarifní sazby, pokud elektřinou vytápíte nebo ji používáte pro ohřev vody. Po část dne budete odebírat levnější proud.

Jak topit elektřinou levněji?

Noční proud už dávno neexistuje. U svého distributora ale můžete požádat o přidělení dvoutarifní sazby, pokud elektřinou vytápíte nebo ji používáte pro ohřev vody. Po část dne budete odebírat levnější proud.

Sazba na ohřev vody

Pokud doma ohříváte vodu v boileru, můžete distributora požádat o přidělení sazby D25d nebo D26d. V obou případech získáte 8 hodin elektřiny v nízkém tarifu. Podmínkou pro přidělení sazby D25d je instalace elektrického akumulačního spotřebiče pro ohřev vody (bojleru). Sazba D26d má podobné podmínky, ale je určena pro domácnosti s vyšší spotřebou energie. Další podmínkou pro její přidělení je využívání akumulačního topení.

Sazba pro akumulační kamna

Domácnosti, které využívají elektrickou energii pro hybridní vytápění a ohřev vody mohou požádat o sazbu D35d. Podmínkou je využívání například akumulačních kamen a přímotopu. Příkon hybridních spotřebičů musí být minimálně 50 % příkonu proudové hodnoty hlavního jističe.

Sazba pro přímotopy

Domácnosti, které využívají elektřinu k vytápění přímotopy a k ohřevu vody, si mohou zažádat o sazbu D45d, kdy jim do zásuvek bude proudit elektřina v nízkém tarifu po dobu 20 hodin denně. V domácnosti musí být instalovaný přímotop, přičemž instalovaný příkon přímotopů musí představovat nejméně 40 % příkonu proudové hodnoty hlavního jističe.

Sazba pro tepelné čerpadlo

Dříve byly sazby pro tepelné čerpadlo dvě (D55d a D56d), dnes je jedna – D57d. V domácnosti musí být k vytápění používané tepelné čerpadlo. Pokud vám distributor sazbu přidělí, budete většinu dne (22 hodin) odebírat levnější elektřinu.

O sazbu žádejte u distributora

O přidělení dvoutarifní sazby zažádejte u svého distributora elektřiny. Nutné bude přiložit také zprávu od revizního technika, který zkontroluje zapojení spotřebičů a jejich příkon. Dobu, kdy vám do zásuvek proudí levnější elektřina, řídí distributoři pomocí technologie HDO (Hromadné dálkové ovládání). Přesné časy spínání HDO vám sdělí distribuční společnosti na zákaznické lince.

 
Další články


Dokázali jsme to! Jsme největším distributorem mobilních tarifů v ČR.

Akční nabídky

Vložte Vaše číslo zde a naši specialisté na neveřejné nabídky
Vás budou kontaktovat.

+420

Děkujeme! Naši specialisté Vás budou kontaktovat nejpozději následující pracovní den.

Napsali o nás
Partneři
Zákaznická podpora

800 880 898

Zákaznická podpora

PO - PÁ
8:00 - 21:00
SO
10:00 - 18:00
Není něco v pořádku? 100% zákaznická garance