Moudré rozhodování
Ušetřete za volání

Zjistěte, jakou můžete získat slevu na Váš mobilní tarif!

+420

Mám zájem o sjednání tarifu s garancí 100% bezvadné služby, právního servisu a finančních záruk.

Na tomto telefonním čísle mne kontaktujte pro konzultaci tarifu se specialistou.

Silná trojka – porovnání tří nejsilnějších operátorů

17.9.2014

Asi nebude žádným překvapením, když napíšeme, že třemi nejsilnějšími mobilními operátory v České republice jsou T-Mobile, O2 a Vodafone. Díky pravidelnému vydávání výročních zpráv se ale o jejich velikosti, výdělcích a počtu zákazníků lze dozvědět trochu víc. Jedná se rozhodně o zajímavá čísla.

Silná trojka – porovnání tří nejsilnějších operátorů

Už několik let si mezi operátory drží prvenství T-Mobile. Navíc se mu stále daří zvyšovat počet zákazníků, kterých už má takřka šest milionů. Jak vypadá běžný zákazník T-Mobilu? Je pravděpodobné, že používá paušál a provolá cca 150 minut měsíčně. Jeho útrata se pohybuje kolem 264 Kč (což je méně než v předešlých letech). Současně je velmi pravděpodobné, že používá i datové služby. Operátor totiž přiznal, že jeho datový provoz meziročně vzrostl o úctyhodných 70 %. A kolik si T-Mobile vydělá? Za půl roku je to zhruba 12 miliard na tržbách, marže je lehce přes 42 %.

O2 je na tom podle počtu zákazníků hůře. Těch mobilních je v České republice jen lehce přes pět milionů. Ani marži nemá O2 tak velkou, je přibližně 35 %. Zisky má ale O2 mnohem větší, započítává totiž i slovenské zákazníky a pevné linky. Tržby tak za čtvrtletí klidně přesáhnou 21 miliard.

Příliš informací bohužel nelze zjistit o Vodafonu, který je velkým mezinárodním operátorem a přesná čísla pouze pro naši republiku nezveřejňuje. Díky jeho konkurentům ale máme představu alespoň o marži, počet zákazníků se pak pohybuje na hranici 3,2 milionu.

Další články


Dokázali jsme to! Jsme největším distributorem mobilních tarifů v ČR.

Akční nabídky

Vložte Vaše číslo zde a naši specialisté na neveřejné nabídky
Vás budou kontaktovat.

+420

Děkujeme! Naši specialisté Vás budou kontaktovat nejpozději následující pracovní den.

Napsali o nás
Partneři
Zákaznická podpora

800 880 898

Zákaznická podpora

PO - PÁ
8:00 - 21:00
SO
10:00 - 18:00
Není něco v pořádku? 100% zákaznická garance